Superonline Başvuru Formunu Doldur İnternete Özel Kampanyalardan ve İndirimlerden Yararlan.

Hemen Ara
0850 340 45 40

*Hafta içi saat 15:00'e kadar yapılan Superbox başvuruların kurulumu aynı günde, Saat 15:00'den sonra gelen başvuruların kurulumu 24 saat içerisinde sağlanacaktır.

Turkcell Bip Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Bip Nedir? Nasıl Kullanılır?

Üretilen uygulamalar hayatımızı kolaylaştırırken yeni uygulamalarda gelmeye devam etmektedir. Bu uygulamalardan birtaneside Turkcell Bip Uygulamasıdır. Görüntülü Sohbet, Mesajlaşma ve Arama için üretilen Turkcell Bip Uygulaması, tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği uygulma yerli ve milli olma özelliği ile gözümüze çarpıyor. Bir çok özelliği içinde bulunduran Bip uygulaması rakiplerine göre daha fazla özellik barındırmakta. Peki Turkcell Bip Nedir? Nasıl Kullanılır? İsteyen herkes Bip Kullanabilir mi? Bip ile neler yapılabilir? Bip Uygulamasının farkı nedir? Bip Uygulaması ile ilgili bütün detaylar yazımızın devamında...

Turkcell Bip Nedir?

Türkiye'nin Turkcell'i sloganı ile çıkılan bu yolda yerli ve milli ürünler gelmeye devam ediyor. Bu uygulamalardan bir taneside Turkcell Bip. Turkcell Bip Arkadaşlarınız, Akrabalarınız ve diğer insanlar ile Görüntülü sohbet, Anlık mesajlaşma, Grup Sohbetleri ve Sesli arama yapabildiğini bir uygulamadır. Akıllı telefonlara yüklenebilen uygulama bir çok özelliğide içinde barındırmaktadır. Alternatif uygulamalara bakış olarak ekstra bir çok özelliği içerisinde bulunduran Turkcell Bip Uygulaması %100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama sürümü şuan 3.69.20 olsa da geliştirmeler ve yenilikler eklenerek güncellenmeye devam etmektedir. Bip uygulaması 4 Kasım 2013 tarinde kullanıma sunulmuştur.

Turkcell Bip Uygulamasıyla Neler Yapılır?

 • Eğlenceli Mesajlaşma
 • Ücretsiz Arama
 • Grup Sohbeti
 • Her Dilde Mesajlaş
 • Kaliteli Fotoğraf&Video Transferi
 • Canlı Takip Et
 • Kullancıkça Kazan
 • Bip Acil Durum Butonu
 • Renkli Bip Modları
 • Bip Keşfet
 • Bip Sosyal

Eğlenceli Mesajlaşma

Anlık olarak iletilen mesajlarla Arkadaşlarınız, Akrabalarınız ve diğer insanlar ile Bip uygulamasına özel Layout, Gif ve İkonlarla eğlenceli zaman geçirebilir anlık mesajlaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz Arama

Sesli ve Görüntülü olarak Dünya'nın heryerini arayabilir HD kalitede görüşmenin tadını çıkarabilirsiniz. Görüşmeler 10 kişiye kadar ücretsiz sunulmaktadır.

Grup Sohbeti

Grup Sohbetlerinde öne çıkan en önemli özelliklerden biriside zamanlı grup kurulabilmesidir. Örneğin; Herhangi bir Doğum günü, Düğün, Nişan vb. etkinlikleri zamanlayarak etkinlik bitiminde silinmesini sağlayabilirsiniz. 1000 kişiye kadar oluşturabileceğiniz gruplar fazlasıyla yetecek gibi gözüküyor.

Her Dilde Mesajlaş

Otomatik çeviri özelliği sayesinde mesajlaşma konusunda devir atlatılmış gibi gözüküyor. Çünkü 106 dilde translate desteği bulunan Bip uygulaması siz Türkçe yazarken karşı tarafın kendi dilinde okumasını ve yazmasını sağlıyor. Bu muhteşem özellik tam olarak keşfedildiğinde her akıllı telefonda yer edineceğe benziyor.

Kaliteli Fotoğraf ve Video

İnsanlar arasında fotoğraf ve video alışverişlerinde ki en büyük sıkıntı uygulama üzerinden gönderilen Video ve Fotoğrafların çözünürlüğünün düşmesiydi. Bip bu konuya da çare bularak göndermek istediğiniz Fotoğraf ve Videonun çözünürlüğünü düşürmeden HD Kalitede göndermenizi sağlıyor. Üstelik kalitesi bozulmadan üzerine emoji veya çizim ekleyebilirsiniz.

Canlı Takip Et

Canlı takip et özelliği ile sevdiklerinize konumunuzu gönderebilir, izin verdiğiniz sürece Takip Et özelliği ile karşılıklı ve Canlı bir şekilde konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Kullandıkça Kazan

Kullandıkça kazan ile Bip üzerinden hediye internet kazanabilirsiniz. Günlük konuşmalarınız belirli bir seviyeye ulaştığında (Turkcell Kendi belirliyor) Bip yıldızından Günlük 1 Gb hediye kazanabilirsiniz. Servisler bölümünde bulunan kanallara katılarak Yarışma ve çekilişler ile ekstra GB kazanabilirsiniz.

Bip Acil Durum Butonu

Bip uygulaması üzerinde belirleyeceğiniz 10 yakınınıza Acil durum butonu sayesinde ''Güvendeyim'' veya ''Acil Durum Bildir'' ile durumunuzu bildirebilirsiniz. Deprem, Yangın ve Doğal afetlerde ihtiyaç olabilecek olan bu özellik yanında AFAD, 112 ACİL, 155 Polis İmdat ve İtfaiye 110 gibi acil durum bildirimlerini tek bir tuşla yapabilirsiniz.

Renkli Bip Modları

Bip uygulaması kullanırken sabit renklere bağlı kalınmadan farklı modlarda temanızı seçme özgürlüğünüz bulunmaktadır. Gece Modu, Gece Mavisi Modu, Turuncu Mod ve Koyu Turuncu Mod ile Bip uygulamasını renkli kullanmanın yanında telefonunuzun şarzından tasarruf edebilirsiniz.

Bip Keşfet

Bip Keşfet ile Canınız sıkıldığında veya oyun oynamak istediğinizde ister oyun oynar isterseniz bu servis ile Hava durumu, Döviz kurları, Canlı Maç yorumları ve Ödüllü yarışmalar gibi bir çok kanalda vakit geçirebilirsiniz.

Bip Sosyal

Bip Sosyalin en önemli özelliği Telefon numaranız görünmeden sohbet edebilir, Popüler konular içeren gruplara katılabilir, dilerseniz kendi grubunuzu kurabilirsiniz.

Kimler Turkcell Bip Kullanabilir?

Turkcell Bip uygulaması Turkcell'e ait uygulama olsa da bir kısıtlama getirmiyor. Akıllı telefona sahip herkes Bip uygulamasını indirerek hangi operatörde olursa olsun Bip dünyasını keşfedebilir. Tabi ki Turkcell hattı üzerinden kullananlar için Hediye GB, Ücretsiz Servis ve kanallar gibi bir çok avantaj mevcut.

Turkcell Bip Nasıl Kullanılır?

Turkcell Bip kullanabilmek için App Store yada Google Play Store market uygulaması olan bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Akıllı telefonların içerisinde bulunan Uygulama marketinden arama bölümüne Bip yazarak telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda sizden GSM numaranızı girmenizi isteyecek. Numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen Sms şifresi ile numaranızı uygulama için etkinleştirebilirsiniz. Yeni sohbet bölümünden Bip kullanan arkadaşlarınızı görüntüleyebilir ve Sesli arama, Görüntülü arama yada anlık mesaj gönderebilirsiniz. Uygulamanın en altında sekmeler bulunmaktadır. Mesajlar, Aramalar, Keşfet ve Sosyal buttonlarını kullnarak uygulamayı keşfedebilirsiniz. Uygulamayı yükleyebilmek için telefonunuzda yeterli alan olduğundan emin olun.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp