Superonline Online Başvuru Formu

Superbox Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Başvurulur?

Superbox Nedir? Turkcell Superbox Kampanyaları

Türkiye'de gelişen internet alt yapıları sayesinde bir çok alt yapıdan yüksek hızlar ile internet hizmeti sağlanabilmektedir. Fiber internet ile ışık hızında internet hizmeti sunulabilirken, FİBER internet alt yapısı bulunmayan bölgeler DSL alt yapısı üzerinden internet hizmeti almaktadır. Bunlara ek olarak çözüm odaklı geliştirilen çeşitli ürünlerden biriside Turkcell Superonline Superbox cihazıdır. Superbox Nedir? Superbox interneti hizmetini nasıl sağlamaktadır? Superbox modem özellikleri nelerdir? Superbox hangi altyapıdan hizmet vermektedir? Nasıl başvuru yapılır? Superbox Kampanya fiyatları nelerdir? Bu ve bunun gibi soruların cevabını yazımızın devamından bulabilirsiniz.

Superbox Nedir?

Superbox standart internet modemleri şeklinde modeme sahip olmakla birlikte, içine takılan data hattı (sim kart) ile en yakın noktada bulunan Turkcell Baz İstasyonuna bağlanarak 4.5G Hızında internet hizmeti sağlamaktadır. Kablolu internet alt yapısı ihtiyacı duymayan Superbox Türkiye'nin her yerinden 4.5G fiber hızında internet hizmeti sağlayabilmektedir.

Superbox nasıl Çalışır?

Superbox internet hizmetini çalıştırmak için sadece prize takmanız yeterli! Kullanmak istediğiniz lokasyonda fişini sadece prize takarak kablolu veya kablosuz internete bağlanabilirsiniz. Modeme takılmış olan Simkart sayesinde lokasyona en yakın Turkcell Baz İstasyonuna bağlanarak 4.5G hızında internet sağlar.

Neden Superbox?

Superbox sabit internet hizmetlerine kıyasla daha farklı bir çalışma şeklinde sahiptir. Taşınabilir bir internet olması ve sadece prize takarak kullanılabilmesi kullanım açısından bir çok avantajıda beraberinde getirmektedir. Superboxı tercih etmenin bir çok sebebi olabilmektedir. İlk olarak alt yapı olmayan yerler için düşünülerek üretilen Superbox, hizmet vermeye başladıktan sonra yavaş bağlantı sağlayan ADSL ve VDSL alt yapılarında da tercih edilmeye başlandı. Superbox müşterileri tek bir internet ile hem evinde hem işinde yanında taşıyarak hizmet alabilmektedir. Bu nedenle 2 ayrı internete ücret ödemek istemeyen kişiler Superbox İnternet hizmetini tercih ederek tek bir interneti 2 lokasyonda kullanmayı tercih etmektedir.

Superbox İnternet Paketleri

Superbox İnternet paketleri kapsamında Kotalı ve Sınırsız seçenekler bulunmaktadır. Kotalı paketler yüksek faturaları engellemek için kotası bittiğinde durma özelliğine sahiptir. Kotası biten aboneler ek paket alarak internet kullanımına devam edebilmektedirler. Superbox Sınırsız paketler ise herhangi bir kota olmadan sınırsız internet ve sabit hız ile hizmet vermektedir. Superbox Sınırsız paketler 10 Mbps ve 20 mbps olarak sunulmaktadır.

Superbox Kota ve Hız Seçenekleri
  • 10 MBPS - HIZ LİMİTSİZ
  • 20 MBPS - HIZ LİMİTSİZ
  • 150 GB KOTALI - 4.5G HIZ
  • 200 GB KOTALI - 4.5G HIZ
  • 500 GB KOTALI - 4.5G HIZ

Superbox 4.5G Modem Özellikleri

Superbox hizmetinde 3 farklı model modem kullanılmaktadır. Superbox internet modemlerinin detaylarını ve teknik özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

Huawei Superbox B618S-22D 600 Mbps 4.5G Modem

Superbox kampanyaları içerisinde her pakette verilmeyen bu modem LTE 11 Kategori desteğine sahip olmasıyla 600 MBPS hızlarına ulaşabilme özelliğine sahiptir. Geniş ve kablosuz bağlantı özelliği sayesinde ev ve iş yerlerinde aynı zamanda kalabalık ortamlarda 32 kullanıcıya kadar kablosuz cihaz bağlantısı desteklemektedir. 4 adet kablolu bağlantı desteğine sahip olan cihaz aynı zamanda 2 adet harici anten girişi ile kablosuz ağ alanını daha da genişletebilmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Huawei Superbox B525s-23a 3G/4G Modem
KABLOSUZ CİHAZ BAĞLANTI SAYISI 32
KABLOLU CİHAZ BAĞLANTI SAYISI 4
BAĞLANTI TÜRÜ 4.5G
MARKA HUAWEİ
MODEL B618

Superbox kampanyalarından limitsiz ve kotalı paketlerde sunulan bu modem en çok tercih edilen Superbox Modemlerinden birisidir. Sahip olduğu çift anten ile kablosuz geniş çekim alanına sahip olan cihaz 4.5G ve 3G bağlantılarını desteklemektedir. Boyut olarak sabit internet hatlarında kullandığımız modem ölçülerine çok yakın olan cihaz, bu sebeple taşıma konforunuda beraberinde getirmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ZTE Superbox MF286 Modem
KABLOSUZ BAĞLANTI SAYISI 32
KABLOLU BAĞLANTI SAYISI 4
ACCES POİNT ÖZELLİĞİ VAR
BAĞLANTI TÜRÜ 3G/4.5G
BOYUT 16.3 x 22.6 x 5.2 CM
MARKA HUAWEİ

Superbox kampanyalarında kullanılan modemlerden olan ZTE MF286 diğer modemlerden farklı bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurulumu oldukça basit olan bu cihaz kolay arayüzüne sahip ve acces point özelliği taşımaktadır. Çekim alanı evin her alanını kapsayacak şekilde ayarlanmış olup LTE Cat6 teknolojisine sahiptir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

KABLOSUZ CİHAZ BAĞLANTI SAYISI 32
KABLOLU CİHAZ BAĞLANTI SAYISI 4
BAĞLANTI TÜRÜ 3G/4.5G
ACCES POINT VAR
MARKA ZTE

Kurulum Nasıl Yapılır?

Superbox kurulumu oldukça basittir. Başvurunuz sonrasında sizlerin verdiği randevu saatinde teknik ekiplerimiz sizleri ziyaret ederek Superbox Kurulumunu Ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Kurulum ortalama 20 dakika sürmektedir. Süperbox cihazının içerisine sizin için tahsis edilen Simkart takılarak aktivasyon yapılır. Modem arayüzünde gerekli ayarlar yapıldıktan sonra Superbox internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Size en uygun Turkcell Superonline Superbox kampanyalarını incelemek için Superbox kampanyalarını inceleyerek altında bulunan iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

SUPERBOX KAMPANYALARI VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.